Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani thotë se do ta pranojë propozimin e Rusisë për programin e tij bërthamor, nëse me të i njihet e drejta për pasurimin e uraniumit. Zëdhënësi i qeverisë, Gholam Hossein Elham, u ka thënë reporterëve se Teherani është duke e shqyrtuar propozimin e Rusisë.
Moska ka sugjeruar që t'i lejohet Iranit pasurimi i uraniumit, në Rusi, si një mënyrë për tejkalimin e bllokadës, në bisedimet ndërmjet Iranit dhe BE-së.
XS
SM
MD
LG