Ndërlidhjet

KANDAHAR


Zyrtarët thanë një sulmues me bombë ka shpërthyer në një qendër me trupa ndërkombëtare duke vrarë veten dhe plagosur një grua e një fëmijë. Ngjarja ka ndodhur në jug të Kandaharit. Guvernatori i qytetit Asadullah Khan tha se nuk ka të plagosur mes ushtarëve ndërkombëtarë por shtoi se janë dëmtuar disa automjete të tyre.
XS
SM
MD
LG