Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia serbe ka lëshuar një fletarrest për Patrick Harpur, ish-drejtor ekzekutiv i kompanisë Mobtel, pas marrjes së licencës për operim, për shkak të marrëveshjes së fshehtë të kësaj kompanie me Mobikosin në Kosovë.
Sipas hetimeve lidhur me marrëveshjen e fshehtë ndërmjet Mobtelit dhe Mobikosit, me të cilën kjo e fundit i ka shfrytëzuar ilegalisht burimet shtetërore të Serbisë, shteti ka humbur rreth 700 milionë dollarë, mirëpo hetuesit ende nuk i kanë publikuar të gjitha të dhënat, thuhet në këtë komunikatë.
XS
SM
MD
LG