Ndërlidhjet

BEOGRAD


Pensionin ushtarak të Ratko Mlladiqit, i dyshuari kryesor i Tribunalit të Hagës për krime lufte në ish-Jugosllavi, e ka marrë djali i tij, ka thënë sot ministri i Mbrojtjes i Serbisë dhe Malit të Zi, Zoran Stankoviq. Ai ka thënë se hetimet e fondit të pensioneve ushtarake kanë treguar se djali i Mlladiqit e ka marrë pensionin e babit, deri në muajin dhjetor.
XS
SM
MD
LG