Ndërlidhjet

RAMALLAH


Fushata për zgjedhjet e përgjithshme palestineze fillon sot. Lëvizja Fatah në pushtet e fillon fushatën parazgjedhore në Bregun Perëndimor derisa rivalët e tyre kryesorë, grupi militant Hamas e filloi fushatën në Rripin e Gazës. Zëdhënësi i grupimit Sami Abu Zuhri tha se këto zgjedhje do të çojnë palestinezët përpara dhe se ka një konsensus kombëtar që këto zgjedhje do të shkojnë deri në fund.
XS
SM
MD
LG