Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Irani i kërkon ndihmë Pakistanit për të gjetur 9 ushtarët
iranianë të cilët janë marrë peng dhe mendohet të jenë vendosur në territorin pakistanez. Ushtarët rezultojnë të zhdukur që nga dita e dielë nga vendqëndrimi tyre pranë kufirit me Pakistanin. Ndërkaq përfaqesuesi i një grupi rebelësh syni i tha televizionit Al- Arabiya se ata kërkojne lirimin e 16 anëtarëve të grupit në këmbim të ushtarëve iranianë.
XS
SM
MD
LG