Ndërlidhjet

MAKHACKALA-RUSI


Policia ruse njoftoi se të paktën 5 kryengritës dhe dy policë janë vrarë sot në Kaukazin verior në provincën e Dagestanit. Sulmi u ndërmor me helikopterë mes zonave malore dhe me kushte të rënda të motit. Moska zyrtare po përpiqet të mposhtë kryengritësit në Kaukazinë veriore, ku bën pjesë dhe Çeçenia.
XS
SM
MD
LG