Ndërlidhjet

BEOGRAD


Udhëheqësi i Kishës Ortodokse serbe, Patriarku Pavle, bëri thirrje për paqe, liri, kushte të barabarta për të gjithë në Kosovë, mbrojtje të vlerave serbe dhe objekteve fetare, si dhe kthim të lirë të refugjatëve serbë në Kosovë dhe Kroaci.
Këto thirrje ai i bëri sot, në urimin e tij për krishtlindjen ortodokse, që festohet më 7 janar.
XS
SM
MD
LG