Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

HAGË


"Prokuroria e Gjykatës së Hagës do të apelojë kundër lirimit të Fatmir Limajt dhe Isak Musliut", ka thënë sot kryeprokurorja Carla del Ponte, bën të ditur agjencia DPA.
Ata kanë qenë të akuzuar si të dyshuar për vrasje dhe tortura, të kryera në vitin 1998, por trupi gjykues i ka shpallur të pafajshëm, më 30 nëntor të vitit të kaluar.
Bashkë me ta është akuzuar edhe Haradin Balaj, i cili është dënuar me 13 vjet burgim.
XS
SM
MD
LG