Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënpresidenti amerikan, Dick Cheney, e ka mbrojtur fuqishëm programin e përgjimit të komunikimeve, duke e cilësuar si qenësor për pengimin e sulmeve terroriste.
Cheney tha se autorizimet e presidentit Bush e kanë balancuar mbrojtjen e të drejtave civile me shqetësimet për sigurinë kombëtare.
"Armiku që goditi më 11 shtator është i dobësuar dhe i copëtuar, por megjithatë ende mund të shkaktojë vdekje dhe të godasë. Ne, ose duhet të jemi seriozë në këtë luftë ose jo", tha Cheney.
XS
SM
MD
LG