Ndërlidhjet

ANKARA


Dy të rinjë kanë vdekur nga gripi i shpezëve, në një spital në juglindje të Turqisë, duke shënuar rastet e para jashtë Kinës dhe Azisë Juglindore.
Mjeku Ahmet Faik Oner, ka thënë se edhe disa të tjerë me simptomet e gripit të shpezëve, po trajtohen në spital.
XS
SM
MD
LG