Ndërlidhjet

PEKIN


Qeveria kineze ka bërë të ditur se i ka mbyllur 5 mijë e 290 miniera qymyrguri për shkaqe të sigurisë. Qeveria gjithashtu ka ndërmarrë një varg masash për përmirësimin e sigurisë në minierat kineze, që konsiderohen nga më të rrezikshmet në botë, dhe për çdo vit mesatarisht marrin jetën e rreth 5.000 minatorëve.
XS
SM
MD
LG