Ndërlidhjet

RAFAH


Grupet miliatnte palestineze kanë bërë thirrje që t'i jepet fund kaosit në fushën e sigurisë të shkaktuar në Rripin e Gazës nga një morri incidentesh, përfshi këtu dhe rrëmbimet e të huajve. Militantët nuk kanë pranuar të kenë qenë të përfshirë në rrëmbimet e të huajve, por i kanë dënuar ato si akte që shkojnë "kundër interesit kombëtar".
XS
SM
MD
LG