Ndërlidhjet

PARIS


Ish nënpresidenti sirian ka bërë të ditur se do të dëshmojë para hetuesve të Kombeve të Bashkuara, që po hetojnë vrasjen e ish kryeministrit libanez Rafik Hariri.
Lidhur me qeverinë në Damask ai ka shtuar se ajo është e paaftë të reformohet ndaj duhet rrëzuar. Por më tej Abdel Halim Kadam ka theksuar se vetëm populli sirian dhe partitë e opozitës duhet të rrëzojnë qeverinë aktuale në Siri.
XS
SM
MD
LG