Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

ISLAMABAD


Dhjetëra të mbijetuar nga tërmeti në Pakistan kanë detyruar pilotët e helikopterëve të Kombeve të Bashkuara t'i transportojnë në Muzafarabad dhe Abotabad. Përfaqësuesit e Kombeve të Bashkuara në terren thonë se qëllimi i tyre ishte të largoheshin nga zonat e goditura nga tërmeti ku ndihmat për të përballuar dimrin e rëndë janë shumë të pakta.
Tërmeti i tetorit shkaktoi vdekjen e mbi 80 mijë njerëzve dhe la në kushte shumë të vëshira mijëra të tjerë.
XS
SM
MD
LG