Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Bajram Kosumi i shoqëruar nga kryetari i komunës së Prishtinës Ismet Beqiri kanë vizituar gjatë ditës disa familje serbe në lagjjen Ulpiana të Prishtinës. Banorët serbë kanë thënë se problem kryesor për ta mbetet çështja e banimit si dhe kanë shprehur shqetësimet për sigurinë e tyre.
Gjatë kësaj vizite kryeministri Kosumi i ka uruar banorëve serbë krishtlindjet ortodokse.
XS
SM
MD
LG