Ndërlidhjet

TEHRAN


Irani dhe Rusia diskutojnë sot mbi propozimin për pasurimin e uraniumit të Iranit në tokën ruse. Qëllimi i propozimit nga pala ruse është të largojë drojtjet e perëndimit i cili mendon se teknolgjia mund të lejojë Iranin të prodhojë armë bërthamore. Ndërkaq SHBA dhe BE kanë hedhur poshtë propozimin në parim.
XS
SM
MD
LG