Ndërlidhjet

PARIS


Qeveria franceze e ka konfirmuar lirimin e inxhinierit Bernard Planche, i rrëmbyer muajin e kaluar në Bagdad. Zyra e presidentit tha se Jacques Chirac është "shumë i gëzuar" për lirimin e zotit Planche.
Inxhinieri është gjetur i sigurtë në një veturë, afër një pike kontrolli të forcave amerikane dhe irakiane.
XS
SM
MD
LG