Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TEHERAN


Përfaqësuesit e sigurisë kombëtare të Iranit dhe Rusisë kanë përfunduar sot negociatat për çështjen bërthamore të Iranit, ku u ra dakort për formimin e një konsorciumi të përbashkët për pasurimin e uraniumit në tokën ruse.
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit Hamid Reza Assefi tha se bisedimet në Teheran ishin pozitive. Zëdhënësi tha se shpreson se dy palët do të arrijnë një pajtim që Irani të ketë të drejtën për të ndjekur teknologjinë bërthamore.
XS
SM
MD
LG