Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane në Irak njofton se një helikopter amerikan u rrëzua natën, në veri të Irakut duke shkaktuar vdekjen e të gjithë udhëtarëve dhe ekuipazhit. Mbrojtja amerikane njoftoi se në helikopter ishin 4 anëtarë të ekuipazhit dhe 8 pasagjerë. Po hetohet për shkaqet e rënies së helikopterit.
Po sot, të paktën 3 ushtarë amerikanë janë qëlluar për vdekje në perëndim të Irakut në Falluxha.
Ndërkaq dje, dy ushtarë amerikanë u vranë si pasojë e shpërthimit të bombave në rrugë.
XS
SM
MD
LG