Ndërlidhjet

PARIS


Qeveria franceze njoftoi se është liruar inxhinjeri i marrë peng muajin e kaluar në Bagdad. Zyra e presidentit Jacques Chirac tha se presidenti "ishte shumë i kënaqur" për lajmin e lirimit të inxhinerit Bernard Planche. Inxhinieri është gjetur në një veturë, pranë një pike kontrolli të forcave amerikane dhe irakiane.
XS
SM
MD
LG