Ndërlidhjet

ATHINË


Nje tërmet i fortë ka tronditur sot shumicën e Greqisë rreth orës 11 e 30 sipas kohes lokale.
Lëkundjet që zgjatën 7 sekonda, sipas dëshmitarëve u ndjenë shumë larg, deri në Egjipt, Rripi i Gazës dhe Itali. Nuk është njoftuar ende për viktima dhe dëme materiale. Qendra e Seizmologjisë së Mesdheut bëri të ditur se tërmeti kishte magnitudë 6.7 me epiqendër pranë ishullit të Kythiras, 200 kilometra në jug të Athinës.
XS
SM
MD
LG