Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane në Irak njofton se një helikopter amerikan u rrëzua natën, në veri të Irakut duke shkaktuar vdekjen e 8 pasagjerëve dhe 4 anëtarëve të ekuipazhit. Po hetohet për shkaqet e rënies së helikopterit, ku ende nuk dihet nese udhetaret ishin ushtarake amerikane .
Po sot, të paktën 3 marinsa janë qëlluar për vdekje në perëndim të Irakut në Falluxha. Ushtaraket amerikane kanë njoftuar se në fundjavë si pasojë e incidenteve të ndryshme, kanë vdekur të paktën 9 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG