Ndërlidhjet

DAMASKË


Presidenti sirian Bashar al –Assad akuar Mbretin Saudit Abdullah ku vrasja e ish kryeministrit libanez Rafik Hariri ka qenë në qendër të bisedës. Sipas agjensisë së lajmeve saudite, mbreti ka konfirmuar dëshirën për marëdhënie të ngushta mes Sirisë dhe Libanit në të gjitha fushat dhe mbrojtjen e interesave të dy vendeve. Ndërkaq disa diplomatë thanë se Assad ka refuzuar kërkesën e Kombeve të Bashkuara për të intervistuar atë për vrasjen e Haririt.
XS
SM
MD
LG