Ndërlidhjet

LONDËR


Kreu i Agjensisë Bërthamore të Kombeve të Bashkuara Mohamed El Baradei tha sot se liderët botërore po humbin durimin me mungesën e transparencës së Tehranit mbi programin bërthamor. Këtë koment Baradei e bëri për televizionin britanik "Sky News" ku tha se dëshiron që Irani të ndërmarrë hapa për të siguruar komunitetin ndërkombëtar që aktiviteti i tij bërthamor është për qëllime paqësore. Ndërkaq sot përfaqësuesit e Rusisë dhe Iranit ranë dakort për formimin e një konsorciumi të përbashkët për pasurimin e uraniumit në tokën ruse.
XS
SM
MD
LG