Ndërlidhjet

KAJRO


Presidenti i Sirisë, Bashar al Asad ka vizituar Arabinë Saudite dhe Egjiptin për të diskutuar zhvillimet në Siri dhe Liban.
Vizita e Asadit vjen pas akuzave që atij i bëri ish zëvendësi i tij për përfshirje në vrasjen e ish kryeministrit libanez Rafik Hariri.
Asad ka hedhur poshtë kërkesën e komisionit hetimor të Kombeve të Bashkuara që të merrej në pyetje nga ky komision.
XS
SM
MD
LG