Ndërlidhjet

PRAGË


Myslimanët e mbarë botës kanë filluar festimet tri ditore të Kurban Bajramit. Kurban Bajrami nje nga festat më të shënuara për botën islame, shënon dhe fundin e ritit te haxhillëkut i konsideruar si proçes bindjeje, paqeje dhe sakrifice. Në Mekë pelegrinët u lutën sot në Xhaminë e Madhe, ndërkohë që tipike për sot ka qenë therja e bagëtive dhe dhuratat ndaj të varfërve.
XS
SM
MD
LG