Ndërlidhjet

STAMBOLL


Mediat raportojnë se në Turqi është shënuar një tjetër rast me gripin e shpezëve, në provincën e Sivas. Ky rast e çon në 15 numrin e të infektuarve me virus H5N1 ditëve te fundit, ku 3 persona gjetën vdekjen. Sëmundja duket se po përhapet nga jugu në qendër te vendit përfshirë dhe kryeqytetin Ankara.
XS
SM
MD
LG