Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush tha se gjatë vitit 2006 ka gjasa që të ketë më shumë luftime, por njëherësh do të ketë "më shumë përparim drejt fitores."
Përparimi në Irak do të shihet në procesin politik, rindërtimin e vendit dhe luftën kundër kryengritësve, theksoi Bush gjatë një fjalimi përpara veteranëve.
XS
SM
MD
LG