Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, i ka kritikuar disa demokratë, të cilët e kanë cilësuar si të papërgjegjshme politikën e tij në Irak.
Duke folur para veteranëve të luftës, presidenti Bush ka parashikuar beteja dhe sakrifica të reja në Irak, gjatë vitit 2006, por ka shtuar se progresi politik që po arrihet atje, do t'ju kundërvihet kryengritësve. Ai u kërkoi sunitëve që t'i bashkohen procesit politik, kurse bashkësisë ndërkombëtare i bëri thirrje që t'i përmbahet zotimeve për ndihmat prej 13 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG