Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian u ka bërë thirrje Rusisë dhe Moldavisë që t'u kthehen bisedimeve për zgjidhjen e mosmarrëveshjes rreth çmimit të gazit natyror.
Hilde Hardeman, zyrtare e lartë e Komisionit, ka thënë sot, gjatë një takimi të delegacionit të Parlamentit Evropian për Ukrainën, se Moldavia dhe Rusia duhet t'u kthehen bisedimeve.
"Si në rastin e Ukrainës dhe Rusisë, ne i inkurajojmë fuqishëm të dyja palët që të ulen sërish në bisedime dhe të arrijnë marrëveshje", ka thënë zonja Hildeman.
XS
SM
MD
LG