Ndërlidhjet

SIDNEJ


Luftimi i ngrohjes globale përmes teknologjisë është tema qendrore e takimit të filluar sot në Sidnej, të politikanëve dhe industrialistëve nga Australia, Kina, India, Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe Koreja e Jugut.
Pritet që takimi të rezultojë me formimin e një Fondi për të ndihmuar zhvillimin e teknologjive për energji më të pastërt.
XS
SM
MD
LG