Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka njoftuar për dy raste të reja të vdekjes nga virusi i gripit të shpendëve.
Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri të ditur se viktimat janë; një vajzë 10 vjeçare dhe një 35 vjeçar.
Me viktimat e fundit, numri i të vdekurve nga gripi i shpendëve në mbarë botën ka arritur në 78.
XS
SM
MD
LG