Ndërlidhjet

BRUKSEL


Adrian Severin, zyrtar i Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut, tha se Bellorusia po shkon drejt një sistemi totalitar dhe situata e të drejtave të njeriut atje po keqësohet.
Këto komente ai i bëri sot në Bruksel, pas takimit me zyrtarin e lartë të Bashkimit Evropian për të drejtat e njeriut, Michael Matthiessen.
XS
SM
MD
LG