Ndërlidhjet

VJENË


I dërguari i posaçëm i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për Kosovën, Marti Ahtisari, ka deklaruar se bisedimet për decentralizimin ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të mbahen në Vjenë, ndërmjet 23 dhe 29 janarit.
"Do të isha shumë i befasuar nëse negociatorët e Prishtinës dhe Beogradit nuk do të vinin në kryeqytetin austriak", ka deklaruar sot në Vjenë, Marti Ahtisari.
XS
SM
MD
LG