Ndërlidhjet

MYNIH


Një gjykatë gjermane e ka dënuar me 7 vjet burgim irakianin Amin Lokman Mohamed, për ndihmën që u ka dhënë militantëve në Irak.
Ai ishte akuzuar si anëtar i një grupi islamik të lidhur me Al-Kaidën, i cili ka mbledhur para dhe ka rekrutuar militanët në Evropë.
Mohamed ka shkuar në Gjermani si azilkërkues në vitin 2000, dhe është arrestuar në Mynih, në vitin 2003.
XS
SM
MD
LG