Ndërlidhjet

PODGORICË


Një i dërguar i BE po takohet me zyrtarët e Malit të Zi përfshirë dhe liderët e opozitës për të ndërmjetësuar në hartimin e planeve mbi mbajtjen e referendumit të pavarësisë. Dikutimet pritet të trajtojnë kushtet në të cilët do të mbahen votimet, fushata e referendumit, masat e sigurisë, dhe pika të tjera. I dërguari Miroslav Lajcak ka takuar liderët e opozitës të cilët duan që Bashkimi Mali i Zi –Serbi, të mbijetojë. Ndërsa më vonë ai do të takojë kryeministrin Milo Djukanovic, dhe zyrtarë të tjerë që kërkojnë mbajtjen e referendumit për pavarësi në fund të muajit prill.
XS
SM
MD
LG