Ndërlidhjet

STAMBOLL


Qeveria turke do të apelojë lirimin e më-përparshëm të Mehmet Agça, i cili rreth 25 vjet më parë i bëri atentat Papa Gjon Palit të dytë, në Romë. Qëndrimin e bëri ë ditur Ministri i Drejtësisë Çemil Çiçek, pas lirimit nga burgu të Agça-s, pasi kishte vuajtur dënimin 19 vjet në Itali dhe gati 6 vjet në Turqi.
XS
SM
MD
LG