Ndërlidhjet

MEKË


Autoritetet e shëndetsisë në Arabime Saudite deklaruan se janë vrarë 345 pelegrinë dhe qindra të tjerë janë plagosur nga shtypja me këmbë, gjate ritualit të haxhillëkut. Njerëzit kanë vdekur kur me dhjetra mijëra pelegrinë kanë vrapuar rreth tri shtyllave në Mina për të gjuajtur me gurë djallin.
XS
SM
MD
LG