Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot një takim me përfaqësuesit e Zyrave të vendeve perëndimore në Prishtinë.
Bisedimet për statusin, çështjet ekonomike dhe pozita e pakicave, kanë qenë temat kryesore të takimit. Kryeministri Bajram Kosumi tha se për palën kosovare, pavarësia e kosovës do të jetë e panegociueshme.
Ndërkaq, shefi i Zyrës amerikane, Philip Goldberg, duke mos dashur ta paragjykonte rezultatin përfundimtar të bisedimeve, tha se kompromiset për çështje të ndryshme do të jenë të domosdoshme gjatë procesit.
XS
SM
MD
LG