Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka mbërritur në Uashington, ku pasdite, sipas kohës lokale, do të takohet me presidentin George Bush, për të diskutuar një varg çështjesh, përfshirë gjendjen në Irak dhe mosmarrëveshjet me Iranin për programin bërthamor.
Merkel ka thënë se planifikon t'i adresojë dyshimet e Gjermanisë rreth qendrës së paraburgimit në Guantanamo, dhe sipas diplomatëve, pritet që ajo do të ofrojë ndihmë më të madhe për stabilizimin e Irakut.
XS
SM
MD
LG