Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

ISLAMABAD


Njoftime të pakonfirmuara thonë se nga operacioni i CIA-s në afërsi të kufirit me Afganistanin është vrarë zëvendësi i liderit të Al-aidës, Ajman al-Zavahiri. Gjeneral majori Shaukat Sulltan, zëdhënës i presidentit Musharraf dhe i ushtrisë pakistaneze, ka thënë se autoritetet janë duke hetuar në lidhje me këto pohime.
Nga operacioni në fshatin Damadola që kishte për cak udhëheqës të lartë të Al-Kaidës, njoftohet se janë vrarë të paktën 18 njerëz.
Mijëra njerëz kanë protestuar sot në këtë rajon, duke thënë se janë vrarë civilë të pafajshëm.
XS
SM
MD
LG