Ndërlidhjet

KABUL


Trupat amerikane dhe ato të qeverisë afgane kanë vrarë të paktën 8 kryengritës në dy beteja të ndara, në Afganistanin qendror dhe juglindor.
Dy kryengritës dhe një ushtar afgan janë vrarë sot gjatë përleshjeve në rajonin juglindor Paktia, kurse të paktën 6 kryengritës të tjerë janë vrarë gjatë përleshjeve në rajonin e Uruzganit.
XS
SM
MD
LG