Ndërlidhjet

BUKURESHT


Zyrtarët rumunë kanë thënë se 7 minatorë kanë vdekur dhe 5 të tjerë janë lënduar nga shpërthimi në minierë, në qytetin jugperëndimor Anina.
Ata kanë bërë të ditur se tre nga të lënduarit janë në gjendje serioze.
XS
SM
MD
LG