Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


Në Binçë të Vitisë ka filluar ceremonia e varrimit të imzot Mark Sopit, ipeshkv i Ipeshkvisë së Kosovës, i cili vdiq të mërkurën nga një sulm në zemër. Në ceremoni marrin pjesë kryeministri Bajram Kosumi, zyrtarë të larte të institucioneve, si dhe përfaqësues nga Selia e Shenjtë e Vatikanit.
Në mesditë në Katedralen e Kishës Katolike në Prizren, u mbajt "Mesha e dritës".
Presidenti Ibrahim Rugova e ka shpallur 14 janarin Ditë Zie në tërë Kosovën.
XS
SM
MD
LG