Ndërlidhjet

VJENË


Ballkani Perëndimor duhet të përfshihet në strategjinë e ardhshme të sigurisë së Bashkimit Evropian-është vlerësuar në mbyllje të tubimit dy ditor të ministrave të brendshëm dhe të drejtësisë të vendeve të BE dhe të atyre kandidate.
Komisioneri për Drejtësi i BE-së Franko Fratini tha se vendeve të Ballkanit Perëndimor, duhet tu jepet ndihmë në përmirësimin e mbikqyrjes së kufijve dhe të dhënies së dokumentave të sigurta. Sipas tij kjo do të ishte "në interes së Bashkimit Evropian".
XS
SM
MD
LG