Ndërlidhjet

BEJRUT


I dërguari i SHBA për Lindjen e Mesme David Welch tha sot se Uashingtoni do të ndihmojë në mbrojtjen e sovranitetit të Libanit. Këtë deklaratë diplomati amerikan e bëri në Bejrut, ku do takohet me kryeministrin Fuad Siniora dhe politikanë vendas. Ndërkaq policia ka ndërhyrë me gaz lotsjellës për të shpërndarë demostratën e grupit radikal Hizballah, kundër vizitës së David Welch.
Ndërkaq ish zëvendëspresidenti i Sirisë Abdel Khadam i strehuar në Paris, tha për revistën gjermane " Der Spiegel" se ai po përgatit qeverinë në azil.
XS
SM
MD
LG