Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani ka dënuar nepermjet nje deklarate proteste sulmet amerikane në veriperëndim të vendit në fshatin Damadola. Deklarat- protesta iu përcoll ambasadorit amerikan, ndërkohë që ministria e jashtme e Pakistanit tha se nga hetimet paraprake të sulmit, rezultoi se "prezenca e huaj në zone kishte si cak kufirin me Afganistanin". Ministri i Informacionit Sheikh Rashid Ahmed tha për gazetarët se akti është i dënueshëm dhe
incidente të tilla nuk duhet të ndodhin më.
Të premten, pranë kufirit me Afganistanin, si pasojë e sulmeve ajrore, u vranë 18 persona ku u tha se ishte eliminuar zëvendës- lideri i Al-kaidës, Ajman al-Zavahiri, por më vonë ky lajm u përgënjeshtrua.
XS
SM
MD
LG