Ndërlidhjet

KABUL


Njerëz të armatosur të paidentifikuar kanë vrarë një ish zyrtar të lartë taleban. Mohammad Khaksar ish zëvendësministër i brendshëm u vra pranë shtëpisë së tij në qytetin e Kandaharit.
Po sot gjatë luftimeve në qendër të Afganistanit ushtarët amerikanë dhe ata afganë kanë vrarë 6 kryengritës.
XS
SM
MD
LG