Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria e Izraelit e ka miratuar sot organizimin e zgjedhjeve palestineze në pjesën arabe të Jerusalemit.
Ajo e ka ndaluar ndërkaq, shpërndarjen e transparenteve dhe posterëve që u përkasin kandidatëve të grupit militant islamik "Hamas", i cili për herë të parë garon në zgjedhjet e 25 janarit.
XS
SM
MD
LG